Gospelmetrics Forum

Home Gospel Music Rehema Simfukwe – Ndio

Rehema Simfukwe – Ndio

Download “Ndio” SONG By

Rehema Simfukwe - Ndio

Tanzanian Christian/Gospel Artiste Released a New Single Titled “Ndio”, Which is a Powerful Song That Will Uplift Your Spirit And Surely Be Worth A Place On Your Playlist.

Available Now on Gospelmetrics For Free Download, Kindly Share & Stay being blessed

Stream and Download Mp3/Music Below:

DOWNLOAD HERE

What Do You Think About This Audio?

We Want To Hear From You All

Kindly Drop Your Comments

Watch Video (Mp4) Below:

Ndio Lyrics By
Heee let me see you dance!
Come on
Heee
Heee
Come on
Heee
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
(Let me see you dance)
Amedhibitisha mimi ni mtoto wake
Sina mashaka na yeye
Kifo chake msalabani
Kilimaliza yote
Amedhibitisha mimi ni mtoto wake
Sina mashaka na yeye
Kifo chake msalabani
Kilimaliza yote
(Oooo)
Alilosema atalifanya
Tumemwamini kwa mambo mengi
(Oooo)
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ameamua nani apinge
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ndio yake ni ndio
Akishasema amesema
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ndio yake ni ndio
Akishasema amesema
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ndio yake ni ndio
Yesu ameamua
Akishasema amesema
Baba amesema ndio
Nani akatae
Ndio yake ni ndio)
Yesu ameamua
Akishasema amesema
Baba amesema ndio
Nani akatae
(Let me see you dance)
Let me see you dance come on)
One two three

Related Post:  Rehema Simfukwe - Chanzo

Other Songs From Also Can Be Downloaded HERE

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here